Hava Durumu
Döviz Kurları

BirimAlışSatış

Dolar

Euro

Sterlin

Yakında

DİNLE KÜÇÜK ADAM - WILHELM REICH

 

Dinle küçük adam, bilimsel bir belge değildir, konu olarak insanı işleyen bir çalışmadır. 1946 yılının yazında hiçbir yayımlanma amacı olmadan Orgon Enstitüsü arşivleri için yazılmıştır. Bu kitap, on yıldan uzun bir süre boyunca, sokaktaki küçük adamın kendine neler yaptığını, nelere maruz kaldığını ve nasıl isyan ettiğini, düşmanlarına nasıl değer verdiğini ve arkadaşlarını nasıl öldürdüğünü, halkın bir temsilcisi olarak güçlendiğinde bunu nasıl suistimal ettiğini ve bu gücü, onu daha önce elinde bulunduran, ona eziyet etmek için kullanan üst tabakaların sadist bireylerinden daha acımasız bir şeye nasıl dönüştürdüğünü, önce çocuksu bir saflıkla, daha sonra şaşkınlıkla ve son olarak dehşet içerisinde izleyen bir doğa bilimci ve tıp doktorunun içindeki fırtınaların ve çatışmaların bir sonucudur.

 

Yakında ...

 

 

 

TANRI'NIN AYAK İZLERİ - GREG ILES

 

Trinity. Hükümetin çok gizli süper bilgisayarı, aklın idrak edebileceğinin ötesinde bir zeka ve insanlığın en kötü korkularından daha ürkütücü bir kabustur. Sınırsız bilim ve acımasız hırstan oluşan bir girdabın kalbinde, Trinity projesinin ahlakbilimcisi Dr. David Tennant, ölümcül bir sır saklamaktadır: Yakın arkadaşı olan bir bilim adamını kimin öldürdüğünü bilmektedir. Yanında psikiyatrist Rachel Weiss ile birlikte canı pahasına kaçarken, hayatta kalmak için tek umudu Trinity'nin dehşet verici gücü ile David'in işkence görmüş zihni arasındaki şok edici bağlantıyı açığa çıkarmaktır. İnsanlığın geleceği tehlikededir ve yapılacak bir hatanın bedeli, yok olmaktır.

 

Yakında ...

 

 

 

FARELER VE İNSANLAR - JOHN STEINBECK

 

John Steinbeck'in Fareler ve İnsanlar'ı, Amerika Birleşik Devletleri'nin 1930'lu yıllarda yaşadığı ekonomik bunalımın gölgesinde iki adam arasında kurulan dostluğun dokunaklı bir hikayesidir. Tanımlamaların ustaca yapılmış olduğu bu kitapta, amerikan işçi sınıfının gerçek umut ve hayalleri anlatılmaktadır. Steinbeck'in kısa romanı, yoksulların ve evsizlerin hayatlarını daha yüksek ve sembolik bir düzeye getirir.

 

Yakında ...